خرید آنلاین فایل<آشنایی با نمونه هایی از معماری اسلامی>

آشنایی با نمونه هایی از معماری اسلامی آشنایی با نمونه هایی از معماری اسلامی در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با آشنایی با نمونه هایی از معماری اسلامی.

فهرست کاخ و پادگان عشرت آباد باغ جهان نما * شیراز آرامگاه حافظ تاريخچه آرامگاه صحن (حياط) جنوبي تالار حافظيه صحن (حياط) شمالی نمادشناسي بنا طراح آرامگاه
کاخ و پادگان عشرت آباد قصر عشرت آباد در سال 1219 به دستور ناصرالدین شاه در محل عشرت آباد در شمال شرقی تهران و بیرون دروازه شمیران ساخته شد ساختمان تهران و بیرون دروازه شمیران ساخته شد . ساختمان کلاه فرنگی پادگان عشرت آباد که در زمان قاجار ساخته شد به صورت برجی زیبا و چهار طبقه است که دارای نمادهایی موزون است . پوشش سخت طبقه آخرین آن شیروانی است و طبقه سوم آن دارای شاه نشین آیینه کاری و مقرنس می باشد.

باغ جهان نما * شیراز باغ جهان نما در شرق خیابان قرآن قرار دارد . دیوار آجری و محکم آن مربوط به دوره زندیه است با وجود کج شدن همچنان پا برجا ایستاده است . این باغ باصفا از باغهای قدیمی شیراز است که در زمان زندیه عمارتی دو طبقه به سبک کلاه فرنگی در آن ساخته شده است .در وسط باغ حوضهای سنگی زیبائی بچشم می خورد که در گذشته از آب رکن آباد پر می شده است . این باغ قابل بازدید برای عموم می باشد .